Masáže

 

Nabízím relaxační, sportovní a léčebné (rehabilitační) masáže. Můžete očekávat příjemné prostředí, kvalitní masážní oleje a profesionální přístup.

Relaxační masáž

Relaxační masáž má především uvolňující účinky. Prostřednictvím uklidňujících hmatových technik vedených v pomalém tempu dochází k odstranění svalového napětí a navození celkového klidu.

Provádí se v příjemném teplém prostředí kvalitními masážními oleji. Vhodná je především jako prevence svalových bolestí, odstranění únavy a stresu.

Sportovní masáž

Sportovní masáž lze provést ve dvou formách. Je vhodná buď před sportovním výkonem jako nabuzení organismu, zahřátí svalů a tím i možná prevence svalových zranění. Je vedená v rychlejším tempu razantnějšími hmatovými technikami kvalitním masážním olejem. Druhou formou je sportovní masáž po fyzickém výkonu, kdy je vhodná k uvolnění zatěžovaných svalů. Hmatové techniky jsou pomalejší, zrychlují metabolismus svalu a napomáhají, tak odbourávání škodlivých metabolitů.

Optimální doba pro masáž je minimálně 2 a více hodin po výkonu. Možná je i pro odstranění konkrétních svalových bolestí.

Léčebná (rehabilitační) masáž

Léčebná masáž je speciální manuální metoda, která je prováděna fyzioterapeutem nebo jinak zdravotně vzdělaným pracovníkem. Součástí masáže jsou rehabilitační komponenty, pro jejichž naučení a zvládnutí je nezbytné fyzioterapeutické vzdělání. Mezi užívané rehabilitační komponenty patří například mobilizace, trakce, míčkování, stimulace kůže, podkoží a svalu hlazením, protažením, kartáčováním nebo tlakem a další terapeutické metody. Mezi léčebné masáže můžeme zařadit reflexní, akupresurní, vazivovou a periostální masáž.